2 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, przygotowany przez uczniów klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum pod opieką p. Beaty Ołtarzewskiej.
Podczas uroczystości uczniowie przedstawili sylwetki niektórych bohaterów – Żołnierzy Wyklętych, którzy nie chcieli zaakceptować siłą narzuconego systemu komunistycznego. Największe zainteresowanie wzbudziła postać Inki – Danuty Siedzikówny – siedemnastoletniej dziewczyny, sanitariuszki, która swoje młode życie poświęciła w obronie niepodległego państwa polskiego.
Całość apelu urozmaicona została recytacjami i piosenkami. Podniosła atmosfera sprawiła, że uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Społeczność szkolna miała także okazję zapoznać się z patriotyczną działalnością Żołnierzy Wyklętych dzięki prezentacji sylwetek tychże żołnierzy na korytarzu szkolnym przygotowanej przez Pana Daniela Rysia.
mgr Beata Ołtarzewska
Galeria zdjęć:

