10 października 2017r. dzieci z klasy „0” i klasy IIIb wraz z opiekunami wyjechały do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku, gdzie mogły podziwiać eksponaty zgromadzone w dziewięciu salach wystawowych oraz żywe gady, owady i pająki umieszczone w terrariach.
Uczniowie obejrzeli okazy ssaków i ptaków występujące na obszarze północno–wschodniej Polski, podziwiali zwierzęta z raf koralowych oraz przyrodę rejonów polarnych, jak również zapoznały się z kolekcją minerałów. Największe wrażenie zrobiły na nich jednak żywe zwierzęta, takie jak węże, jaszczurki i pająki ptaszniki. To była niezapomniana lekcja przyrody.
mgr Magdalena Barszczewska

