Dnia 17.10.2017 roku dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Im. Jana Pawła II w Surażu wzięli udział w X Biegu Ulicznym „Od Karolka do Karola”. Impreza odbyła się w Łapach, organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1.
Bieg poświęcony jest pamięci Papieża Jana Pawła II, którego Szkoła Podstawowa w Łapach jest patronem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i poczęstunek w postaci gorącej herbaty i pysznej grochówki.
mgr Janusz Danilczuk

