1 marca 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, przygotowany przez uczennice klas I i III gimnazjum pod opieką p. Beaty Ołtarzewskiej.
Podczas uroczystości uczennice poinformowały społeczność szkolną, kim byli Żołnierze Wyklęci i przedstawiły sylwetki niektórych bohaterów – żołnierzy, którzy nie chcieli zaakceptować siłą narzuconego systemu komunistycznego. Największe zainteresowanie wzbudziła postać Inki – Danuty Siedzikówny – siedemnastoletniej dziewczyny, sanitariuszki, która swoje młode życie poświęciła w obronie niepodległego państwa polskiego.
Całość apelu urozmaicona została recytacjami i piosenkami. Podniosła atmosfera sprawiła, że uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
mgr Beata Ołtarzewska
Galeria zdjęć:

