5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Jest to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1986 roku, w dowód uznania dla osób, które ofiarują drugiemu człowiekowi wszystko to czego nie można kupić. Wśród nas jest tak wielu ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym, a ich wrażliwość i zaangażowanie są nieocenione. Możemy pochwalić się już długimi tradycjami w pracy wolontaryjnej. Od 5 lat uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Tęcza w sercu” pod okiem Pani Małgorzaty Dobkowskiej dzielą się swoim sercem z innymi. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Suraża Henryk Łapiński, Pani Sekretarz Marianna Rogalska oraz Pan leśniczy Leśnictwa Suraż Pan Grzegorz Żurek.
Na samym początku dyrektor szkoły pani Dorota Marczuk powitała wszystkich gości, którzy przybyli na uroczystość Dnia Wolontariusza. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację „Jak to się zaczęło – krótka historia dobroczynności”, która w ciekawy sposób ukazała nasze działania od roku szkolnego 2011/2012 do chwili obecnej. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w naszym wykonaniu. Czuliśmy się stremowani, jednak poradziliśmy sobie wyśmienicie.
Goście podziękowali wolontariuszom gorącymi brawami i wszyscy zaśpiewali gromkie „Sto lat”. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przybyłym gościom czerwonych, pluszowych serc wykonanych własnoręcznie przez mamę uczennicy kl.IIG . Ponadto cała społeczność szkolna otrzymała słodki poczęstunek w postaci sękacza.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zarząd SKW
Galeria zdjęć:

