28 kwietnia 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIb wybrali się na wycieczkę do Zakładu Taboru Kolejowego w Białymstoku. Wizyta w zakładzie umożliwiła poznanie organizacji funkcjonowania zaplecza technicznego i utrzymania lokomotyw, które na co dzień prowadzą pociągi towarowe i pasażerskie na liniach kolejowych. Mieliśmy również niebywałą okazję do zapoznania się z pracą maszynisty. Jednak bez wątpienia największą atrakcją było zwiedzanie lokomotyw.
Na zakończenie pragniemy podziękować panu Bogusławowi Borowskiemu (tacie Szymona) za zorganizowanie wizyty do ZTK i kierownictwu za przekazanie wielu interesujących informacji.
Kto wie, może któryś z naszych uczniów pójdzie w ślady pana Borowskiego?
mgr Małgorzata Dobkowska
Galeria zdjęć:

