Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów – to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Uczniowie klas IIB i IIIB pod opieką pani Karoliny Olszańskiej i pani Małgorzaty Dobkowskiej uroczyście im za to podziękowali.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw. Bożego Ciała w Surażu, gdzie strażacy oddali się pod opiekę św. Floriana. Wśród przybyłych gości obecny był Burmistrz Suraża pan Henryk Łapiński. Następnie, obejrzeliśmy przedstawienie, które składało się z wierszy, pieśni i inscenizacji w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów. Zwieńczeniem obchodów tego wyjątkowego dnia było ognisko z kiełbaskami.
Dziękujemy Komendantowi Straży Pożarnej panu Grzegorzowi Kłosko za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości.
mgr Małgorzata Dobkowska
Galeria zdjęć:

