Od października do grudnia 2016r. odbywały się dni profilaktyki. Uczniowie w tym czasie uczestniczyli w licznych warsztatach i prelekcjach poświęconych tematyce zachowań ryzykownych, zdrowego stylu życia, dbania o zęby i higienę osobistą. Odbyły się następujące spotkania: warsztaty z panią Agatą Niemczynowicz – certyfikowaną specjalistą psychoterapii uzależnień, z lekarzem dentystą Mileną Zabłocką, a klasy drugie i trzecie odwiedziła pielęgniarka szkolna.
Działania profilaktyczne miały na celu uświadomienie uczniom, że mają tylko jedno życie i zdrowie, które powinni szanować, żeby się nim długo cieszyć. Głównym celem projektu było poznanie postaci Ojca Świętego Jana Pawła II – naszego Patrona Szkoły:
jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, zainteresowań, działalności duszpasterskiej i przebiegu pontyfikatu, ze szczególnym uwzględnieniem pielgrzymek i ich oddźwięku w krajach, w których się odbyły. Poznanie głoszonej przez Papieża nauki, głównie myśli kierowanych do dzieci, to kolejny cel poznawczy. Jednak najważniejszym celem, który chcieliśmy osiągnąć dzięki realizacji projektu, było kształtowanie moralności młodych ludzi.
Ogłoszone zostały też ciekawe konkursy dla uczniów:
- Klasy I–III konkurs na najładniejszą zakładkę do książki „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”
- Klasy IV–VI – praca plastyczna „Papież Pielgrzym”
- Klasy I–III gimnazjum miały do wykonania album pod hasłem „Papież i jego pielgrzymki”
Zadaniem wszystkich uczniów było udekorowanie drzwi swoich sal lekcyjnych myślami i zdjęciami Jana Pawła II. Wszyscy spisali się doskonale.
Na uroczystość szkolną przybyła Pani Sekretarz Marianna Rogalska i Pani Anna Ryś – dyrektor Miejsko–Gminnej Komisji do rozwiązywania problemów alkoholowych.
Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali pieśni i wiersze poświęcone naszemu Patronowi św. Janowi Pawłowi II. Następnym punktem naszego spotkania było nagrodzenie uczniów, którzy wzięli udział w konkursach.
Ten dzień był z całą pewnością udany.
Koordynatorzy projektu
Galeria zdjęć:

