Dnia 23 lutego 2017 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego sponsorowanego przez Fundację Mbanku i Fundację im. Nikoli Tesli.
Turniej odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku.
Celem konkursu było upowszechnianie pasji matematycznych i przybliżanie zagadnień matematycznych przez zabawę oraz wykorzystanie jej w codziennym życiu. Konkurs obejmował zakres podstawy programowej klas I–III z matematyki dla gimnazjum i składał się z trzech etapów:
- etap I – rozgrywki między wszystkimi zgłoszonymi drużynami w wybranych losowo grupach (każda grupa to cztery drużyny)
- etap II – półfinały-rozgrywki między 8 najlepszymi drużynami
- finały 7ndash; rozgrywki między 4 finałowymi drużynami
Każdy etap polegał na rozegraniu między drużynami gry planszowej „Poligon”. W grze poruszanie się pionkami po polu walki (poligonie) związane było z rozwiązywaniem zadań matematycznych. Uczestnicy pokonywali różne przeszkody i walczyli z przeciwnikiem za pomocą różnego sprzętu wojskowego, który uruchamiany był prawidłową odpowiedzią na zagadkę matematyczną.
mgr Anna Łapińska
Galeria zdjęć:

