Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy III gimnazjum tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, pastuszkowie.
Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi serca człowieka.
Jasełka w wykonaniu najstarszych uczniów naszej szkoły wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój,
a młodzież swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek i kolęd świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor Dorota Marczuk,
która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, do których dołączyli się Pan Henryk Łapiński Burmistrz Suraża, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała ks. Jerzy Bezubik, i inni goście abyśmy żyli wiarą i dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Następnie odbyło się kolędowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły przy różnorodnych instrumentach muzycznych. Były tez życzenia i łamanie się opłatkiem.
To była wspaniała uroczystość.
mgr Małgorzata Dobkowska
Galeria zdjęć:

