W dniach 25–26 maja 2017 roku odbyły się XIV Dni Gimnazjalistów w Hodyszewie i Nowych Piekutach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wszystko, co czynimy, zostawia jakiś ślad”. W spotkaniu uczestniczyło 18 szkół z województwa podlaskiego.
Stałymi punktami programu Dni Gimnazjalistów są msza święta odprawiana pierwszego dnia o 9:30 w Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie, rajd ok. 6–kilometrowymi trasami do Nowych Piekut, rozwiązywanie na trasie różnorodnych zadań nawiązujących do hasła przewodniego, dzielenie się zdobytą wiedzą z pozostałymi uczestnikami, dyskoteka. W tym roku mieliśmy też okazję wysłuchania koncertu grupy „Wyrwani z niewoli”.
Uczestnicy rajdu w hodyszewskich lasach wraz ze Skautami Europy zdobyli i pogłębili wiedzę na temat harcerstwa, uczestniczyli w zajęciach przy ognisku, uczyli się „świata przyrody”, zdobywali harcerskie sprawności, rozwijali swoje zdolności artystyczne i sportowe, a także integrowali się z rówieśnikami podczas wspólnych zajęć grupowych.
Opiekę sprawowały panie: Barbara Krasicka–Filipowicz oraz Anna Łapińska.
mgr Anna Łapińska
Galeria zdjęć:

