6 czerwca wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Dobkowskiej odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach i Uhowie. Uczniowie przygotowali koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Śpiew było długo słychać w całym ośrodku. Od mieszkańców domu w Czerewkach otrzymaliśmy własnoręcznie wykonaną, przepiękną wiązankę kwiatów.
Nasz występ dostarczył mieszkańcom DPS–u niezapomnianych wrażeń, bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu, a na ich twarzach można było dostrzec wzruszenie.
Wizyta była dla nas prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Warto było odwiedzić starszych ludzi, aby zobaczyć uśmiechnięte twarze oraz łzy wzruszenia.
Dla takich przeżyć warto poświęcać czas.
Zarząd Szkolnego Koła Wolontariatu
Galeria zdjęć:

