Rok szkolny 2013/14

Dnia 2 wreśnia rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego Zakończenie roku szkolnego

W dniu 16 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej.

Przybyłym gościom, dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły wręczone zostały własnoręcznie wykonane koszyczki w kształcie serca oraz róże.

Przedstawiono również wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem mgr Renaty Maleckiej pt. „Siedmiu Wspaniałych, czyli Super Kadra Naszej Szkoły”. Zwycięzcami zostali następujący nauczyciele:

1. W kategorii Mikrofon Roku – zwyciężył pan Leszek Gulewicz.
  2. W kategorii Żartowniś Roku – zwyciężył pan Janusz Danilczuk.
  3. W kategorii Złoty Wykładowca – zwyciężyła pani Bolesława Jurkin.
  4. W kategorii Gorący Uśmiech – zwyciężyła pani Justyna Rytel.
  5. W kategorii Najbardziej wymagający – zwyciężył pan Daniel Ryś.
  6. W kategorii Sokole Oko – zwyciężyła pani Justyna Rytel.
  7. W kategorii Super Nauczyciel – zwyciężył pan Janusz Danilczuk.

Nasze występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy IV SP wystąpili z patriotycznym montażem słowno–muzycznym ukazującym walkę Polaków o odzyskanie ojczyzny.

11 listopada podczas uroczystej mszy za ojczyznę w kościele parafialnym w Surażu dzieci zaprezentowały swój program mieszkańcom naszego miasteczka.

Święto Odzyskania Niepodległości Święto Odzyskania Niepodległości Święto Odzyskania Niepodległości Święto Odzyskania Niepodległości Zakończenie roku szkolnego

jasełkaW dniu 19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane pod czujnym okiem mgr Grażyny Domaszuk, mgr Małgorzaty Dobkowskiej i mgr Ewy Manoś. Oprawę muzyczną przygotowała mgr Marta Perkowska.

W pięknie udekorowanej hali sportowej gościliśmy: ks. J. Bezubika, ks. T. Piotrowskiego, ks. R. Kiszyckiego, Panią Sekretarz M. Rogalską i wielu innych wspaniałych gości. Niezwykła scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aniołek, w którego rolę wcielił się Kacper Grabowski – ucz. kl. I SP. Kacper wspaniale odegrał swoja rolę.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka

Dnia 21 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie z klas I – IV przedstawili część artystyczną – wiersze, piosenki, inscenizacje utworów J. Tuwima. Była też Złota Rybka, która spełniała życzenia Gości.

Dzieci wręczyły upominki i zaprosiły Babcie i Dziadków na poczęstunek. Było sympatycznie i miło.

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka

Dnia 14 lutego 2014 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony „Świętu Zakochanych”. Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ogłosił szkolny konkurs „Piosenki Walentynkowej”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

I miejsce zajęli następujący uczniowie:

• Aleksandra Popławska kl. I Gim
  • Wojciech Adamczuk kl. I Gim
  • Gabriela Adamska kl. V SP
  • Weronika Malecka kl. IV SP
  • Klaudia Pańkowska kl. II SP
  • Klaudia Motoszko kl. II SP

Po wręczeniu nagród przez Panią Dyrektor mogliśmy wysłuchać „Koncertu Walentynkowego”.

Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki Walentynki

rekolekcjeW naszej szkole odbyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Był to czas „ładowania duchowych akumulatorów”. Przewidziany został oddzielny program dla dzieci i młodzieży.

Klasy I – V w szczególny sposób zgłębiły tajemnicę Eucharystii oraz Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dzieci pisały listy do Jezusa, które były niesione w procesji z darami podczas Mszy Świętej oraz samodzielnie wykonały drewniane krzyże.

Młodzież (oprócz wsłuchiwania się w katechezy rekolekcyjne ks. Dariusza) miała okazję zapoznać się ze świadectwami osób świeckich – Róży i Łukasza. Ostatniego dnia wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej.

Po rekolekcjach (na lekcjach religii) każdy uczeń miał szansę podzielenia się swoimi przeżyciami duchowymi. Wiele osób bardziej uświadomiło sobie bezwarunkową miłość Boga. Ubogaciliśmy się nawzajem pięknymi dowodami działania Ducha Świętego w naszych sercach.

Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje Rekolekcje

Pierwszy Dzień Wiosny

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja