Rok szkolny 2012/13

Dnia 28 czerwca w naszej szkole zabrzmiał tradycyjnie ostatni dzwonek

Dnia 3 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka – Dzień Sportu Szkolnego.

Wszyscy uczniowie brali udział w zawodach i zbierali punkty, które na koniec zostały podliczone. Wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:

Klasy I – III

• Milena Tworkowska – I miejsce
  • Oliwia Jóźwiak – II miejsce
  • Weronika Malecka i Magdalena Faszczewska – III miejsce

Klasy IV – VI

• Patrycja Skrzypkowska – I miejsce
  • Łukasz Holak – II miejsce
  • Gabriela Hamerszmit – III miejsce

Klasy I – III gimnazjum

• Daniel Holak – I miejsce
  • Mateusz Olszyński – II miejsce
  • Daniel Abramczyk – III miejsce

28 maja uczniowie naszej szkoły przygotowali apel z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

We wtorek 30 kwietnia świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

We środę 24 kwietnia uczniowie klas IV – VI wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo napięty. Po trzech godzinach jazdy zameldowaliśmy się w Centrum Nauki Kopernik. Tam w planetarium czekał nas seans „Słoneczna podróż”. Po seansie odwiediliśmy mieszczący się nieopodal „Park Odkrywców”. Po spacerze udaliśmy się na Stare Miasto. Zwiedzanie rozpoczęliśmy pod Kolumną Zygmunta. Potem przeszliśmy do dzwonu, który według legendy spełnia życzenia. Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Zamku Królewskiego. Mogliśmy oglądać tam apartamenty królewskie, sale w których obradował sejm Rzeczpospolitej. Podziwialiśmy obrazy Matejki, Bacciarelliego i Canaletto. Po zwiedzeniu Zamku pojechaliśmy na drugi brzeg Wisły, w stronę Stadionu Narodowego, aby poczuć atmosferę EURO 2012. Po „sportowych emocjach” udaliśmy się w drogę powrotną. Po drodze jeszcze tylko kolacja i o 22.00 zmęczeni, ale zadowoleni byliśmy pod szkołą.

Dnia 22 kwietnia 2013 r. w całej Polsce obchodzony jest dzień Ziemi. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji.

dzień ziemi dzień ziemi dzień ziemi dzień ziemi dzień ziemi

Dnia 12 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy II gimnazjum, pod kierunkiem p. Daniela Rysia, przygotowali apel przedstawiający tamte wydarzenia. Przedstawiciele szkoły zapalili znicze przed Dębem Pamięci poświęconym polskim oficerom.

katyn katyn katyn katyn katyn

Dnia 10 kwietnia 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ulubiony bohater wiersza Juliana Tuwima”.

tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim tuwim

Przez trzy dni uczniowie, księża i nauczyciele wspólnie przygotowywali się do przeżywania Świąt Wielkiej Nocy

rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje rekolekcje

8 marca to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych mamach, koleżankach i nauczycielkach. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

W dniu 12 lutego 2013 r. uczniowie klas IV i V zwiedzali Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białegostoku.

W dniu 21 stycznia 2013 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

Wycieczka do Białegostoku Wycieczka do Białegostoku Wycieczka do Białegostoku Wycieczka do Białegostoku Wycieczka do Białegostoku

Dnia 21 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole Wigilie klasowe oraz Jasełka przypominające narodziny Jezusa Chrystusa

Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka. Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka Szkolna wigilia i jasełka

W dniu 03.12.2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Krajobraz z wiatrakami w mojej gminie”. Uczniowie wszystkich klas przedstawili scenki rodzajowe o tematyce ekologicznej. Następnie jury ogłosiło werdykt. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Firmę Contino.

Lekcja ekologii w szkole podstawowej. Lekcja ekologii w szkole podstawowej. Lekcja ekologii w szkole podstawowej. Lekcja ekologii w szkole podstawowej. Lekcja ekologii w szkole podstawowej.

W dniu 12 listopada 2012 roku, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – przypadającego na dzień 11 listopada. Uczniowie gimnazjum w programie artystycznych przedstawili najbardziej znamienne dla polskiej historii wydarzenia, odwołując się do epoki napoleońskiej, powstania listopadowego, I wojny światowej oraz całości 123 lat zaborów. Całość przedstawienie wkomponowana była w pieśni patriotyczne oraz hymn narodowy.

Dnia 2 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowo – Wychowawczych mieszkający w Średzińskich pod kierunkiem mgr Grażyny Domaszuk odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza w pobliskim borze. Mieli na celu upamiętnienie bestialsko zamordowanego polskiego Żołnierza. Uczniowie zapalili znicze i pomodlili się.

W dniu 16 października 2012 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Surażu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanym powszechnie Dniem Nauczyciela. W ramach tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.

Dnia 3 września w naszej szkole zabrzmiał tradycyjnie pierwszy dzwonek.