Witamy na stronie naszej szkoły

Rok szkolny 2011/12

rozpoczęcie roku szkolnegoPierwszego września, jak co roku, we wszystkich szkołach rozpoczyna się nauka. Ten ważny dzień rozpoczął się mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Jerzego Bezubika. Po mszy wszyscy przenieśli się do szkoły, aby na sali gimnastycznej uczestniczyć w dalszej części uroczystości. Tam wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Dorota Marczuk. Po przemówieniu pani dyrektor, uczniowie najstarszej klasy gimnazjum przypomnieli wszystkim o napaści hitlerowców na Polskę i o bohaterach polskiego września 1939 r. Po oddaniu czci obrońcom ojczyzny uczniowie klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali wesołe wiersze i piosenki wyrażające radość z powrotu do szkoły. Po wystąpieniach nastąpił w końcu oczekiwany moment i wszyscy usłyszeli pierwszy w roku szkolnym dzwonek. Rok szkolny 2011/2012 rozpoczęło 217 uczniów: 56 przedszkolaków, 88 uczniów szkoły podstawowej oraz 73 uczniów gimnazjum.

konkurs NPNDnia 21 września w Kurowie odbył się finał konkursu „15 lecie Narwiańskiego Parku Narodowego”, skierowanego do uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna w składzie: Bogusława Borowska, Justyna Wołoszczyk, Michał Malecki. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Renaty Maleckiej. Drużyna z naszej szkoły uzyskała wyróżnienie i otrzymała cenne nagrody.

w oczyszczalniDnia 23 września uczniowie klasy drugiej gimnazjum wraz z nauczycielkami p. Renatą Malecką i p. Justyną Rytel pojechali na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku. Uczniowie w ramach realizacji zajęć z biologii i chemii mogli zapoznać się z procesami technologicznymi oraz urządzeniami związanymi z oczyszczaniem ścieków. Taka lekcja na pewno przyniesie o wiele więcej korzyści, niż tradycyjne nauczanie w klasie.

w oczyszczalni01 października 2011r. uczniowie klasy szóstej wystąpili w Domu Kultury podczas spotkania kombatantów. W uroczystości brali udział surascy kombatanci, władze gminy, przedstawiciele wojska, dyrekcja ZSiPOW w Surażu. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl poświęcony rocznicy wybuchu II wojny światowej. Piękne recytacje, śpiew i oprawa sceniczna zostały ciepło przyjęte przez zgromadzonych szacownych gości.

wizyta misjonarkiDnia 10 października w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu zawitał wyjątkowy gość – siostra Ewa Piekunko ze zgromadzenia Sióstr Matki Dobrego Pasterza. To dzięki niej uczniowie naszej szkoły Dowiedzieli się o życiu mieszkańców Afryki Środkowej. Misjonarka przygotowała ciekawą prezentację i przywiozła ze sobą tradycyjne stroje, jedzenie, instrumenty i prace ręczne Afrykańczyków.

dzień nauczycielaDnia 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a także Ślubowanie uczniów klasy I. roczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły. Aby zasłużyć sobie na to zaszczytne miano przygotowali część artystyczną pod kierunkiem swojej pani wychowawczyni – Danuty Pileckiej.

dzień papieskiDnia 17 października 2011 roku w naszym Zespole Szkół odbył się apel z okazji 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. W przygotowaniu uroczystego apelu brali udział uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Dunaj–Łapińskiej oraz pani Ewy Manoś. Wszyscy zgromadzili się, aby oddać hołd osobie Jana Pawła II – pierwszego Polaka Papieża.

sprzątanie cmentarzaDnia 26.10.2011r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza w pobliskim borze. Dzieci zgrabiły liście, wyrwały chwasty i zapaliły znicze. W ten sposób uczniowie uczcili pamięć żołnierza Armii Krajowej, który został zastrzelony przez Niemców w czasie II wojny światowej.

dzień misia25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Theodore Roosevelt będąc na polowaniu zauważył, iż jeden z myśliwych chce zabić małego bezbronnego niedźwiadka. Kategorycznie się temu sprzeciwił. W ten sposób uratował niedźwiadkowi życie. Świadek tego wydarzenia uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w gazecie.

25 listopada 2011 roku uczniowie klas I – III obchodzili Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje maskotki. Pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały część artystyczną.

Uzależnieniom mówimy: Nie!W dniu 30 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca projekt "Uzależnieniom mówimy: Nie!" W tym ważnym apelu brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Każda z klas miała za zadanie przygotować krótkie przedstawienie mówiące o tym jak łatwo można się uzależnić i walce z nałogami. Wszystkie występy nagradzane były gorącymi oklaskami. Uczniowie z uwagą słuchali swoich kolegów. Ten apel był inny niż wszystkie dotąd na ten temat, bo każda klasa inaczej ukazała problem uzależnień.

W grudniu, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka bożonarodzeniowe.

W czwartek 19.01.2012r. po lekcjach odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy z Mikołajem dla ucz. kl. I – III. Zabawę prowadził Renifer z Bałwanem. Podczas balu odbyło się wiele konkursów, w których brali udział wszyscy uczniowie. Dzieci miały również niebywałą frajdę, ponieważ odwiedził ich i ufundował im paczki Święty Mikołaj z Laponii. W klasach rodzice uczniów przygotowali poczęstunek: kanapki, ciasta, owoce i napoje. Wszyscy dobrze się bawili, bal sprawił dzieciom wiele radości.

W czwartek 8.03.2012r. chłopcy z klasy szóstej zaprezentowali apel poświęcony wszystkim paniom i dziewczętom z naszej szkoły.

Dnia 26.04.2012r. odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Uczniowie klasy VI prezentowali osiągnięcia wybitnych Polaków zasłużonych w nauce.

Jak co roku, w naszej szkole w rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się apel upamiętniający te wydarzenia.

10 maja w naszej szkole uczciliśmy Dzień Ziemi.

Ania z Zielonego WzgórzaOd ponad stu lat książka „Ania z Zielonego Wzgórza” wzbudza zachwyt wśród nowych pokoleń uczniów szkół podstawowych. Omawianie tej lektury na lekcjach języka polskiego to okazja do zabawy w teatr. Uczniowie klasy VI przygotowali adaptacje sceniczne fragmentów powieści. Sami napisali scenariusze, przygotowali swoje spektakle, aby zaprezentować je na lekcji. Każda grupa wykazała się pomysłami kostiumów, rekwizytami, samodzielną adaptacją a przede wszystkim poczuciem humoru i chęcią zabawy w teatr.

Dzień MamyDnia 25 maja 2012r. w naszej szkole odbyły się występy uczniów klas I–III, przygotowane specjalnie z okazji Dnia Mamy i Taty. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoim rodzicom przedstawienia pt. „Zielony Kapturek” i „Przygody Calineczki” oraz inscenizację „Na straganie”. Były również życzenia, wiersze i piosenki. Na koniec dzieci obdarowały swoich rodziców kwiatami i samodzielnie wykonanymi prezentami oraz zaprosiły na mały poczęstunek.

Tradycją w naszej szkole jest, że na Dnia Dziecka urządzamy Dzień Sportu. Tak było też i w tym roku

biwakW dniach 19 – 20 czerwca 2012r. kl. I A wraz z opiekunkami Marią Łupińską – Łapińską i Dorotą Dunaj – Łapińską wyruszyła na biwak do Doktorc. Nocowaliśmy w byłej szkole, w której znajduje się obecnie Zielona Szkoła. Pierwsza i ostatnia noc była nieprzespana. Dziewczyny urządziły sobie dyskotekę i świetnie się bawiły bez męskiego towarzystwa. Po krótkiej drzemce nad ranem niektórzy obudzili się w innych miejscach, niż zasypiali (czyżby okazało się, że są lunatykami?).

Drugi dzień spędzilismy w parku linowym. Pomimo strachu wszyscy przeszli całą trasę. Czekały na nas również inne atrakcje: ścianka wspinaczkowa, zjazd po 120 metrowej linie i różne konkursy, podczas których świetnie bawiliśmy się, co widać na załączonych zdjęciach. Na zakończenie czekało na nas ognisko z kiełbaskami.

Doktorce pożegnały nas łzami deszczu, a my radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Dnia 29.06.2012r. przyszliśmy do szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym. W końcu zaczęły się wyczekiwane WAKACJE.

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: