Witamy na stronie naszej szkoły

Parafiada

Niezwykle owocna jest współpraca ZSiPO–W w Surażu za Stowarzyszeniem Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie. Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Wychowania Patriotycznego i Społecznego Moja Mała Ojczyzna. Przygotowywani przez Panią Barbarę Krasicką–Filipowicz uczniowie godnie reprezentowali szkołę podczas konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim czego potwierdzeniem są nagrody i wyróżnienia.

Edycja 2008/2009

I miejsce Publicznego Gimnazjum w Surażu w Wojewódzkim Finale oraz V miejsce w Ogólnopolskim Finale Programu Moja Mała Ojczyzna – Katyń. Finał odbył się w Warszawie w dniach 5–10.07.2009.

Reprezentacja szkoły:

 • Katarzyna Dzierzgowska
 • Szymon Filipowicz
 • Sebastian Lichota
 • Sylwia Sołowiej
 • Patrycja Wyszkowska
 • opiekun Barbara Krasicka–Filipowicz

Działania na poszczególnych poziomach programu

Etap pierwszy

spotkanie z panią Marią Profic Czajkowską.Celem pierwszego etapu było przygotowanie przez 5–osobową reprezentację pracującą pod okiem nauczyciela albumu, dokumentującego życie i losy osoby majora Stanisława Józefa Profica, który został zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD w roku 1940 w Katyniu.

Etap drugi

Celem drugiego etapu było przygotowanie przez uczestników pracy w formie prezentacji multimedialnej o osobie, której dotyczył album w pierwszym etapie Programu.

Etap trzeci

Podczas tego etapu reprezentacja wzięła udział w finałach Programu obejmujących: Konkurs wiedzy o Warszawie i zbrodni katyńskiej na podstawie literatury opublikowanej na stronie www.parafiada.pl

Edycja 2007/2008

reprezentacja szkołyI miejsce Szkoły Podstawowej w Surażu w Wojewódzkim Finale oraz II miejsce w Ogólnopolskim Finale Programu Moja Mała Ojczyzna i Wyróżnienie za pielęgnowanie tradycji w rodzinie. Finał odbył się w Warszawie w dniach 5–10.07.2008.

Reprezentacja szkoły:

 • Anna Borowska,
 • Anita Cimoch,
 • Maria Filipowicz,
 • Melchior Paczusko,
 • Monika Zimnoch
 • opiekun Barbara Krasicka–Filipowicz

Działania na poszczególnych poziomach programu

Etap pierwszy

Przygotowanie przez 5–osobową reprezentację albumu Piękno Ziemi Suraskiej

Etap drugi

Przygotowanie przez uczestników pracy w formie prezentacji multimedialnej Podróż dookoła Podlasia

Etap trzeci

Reprezentacja wzięła udział w finałach Programu obejmujących: konkurs wiedzy o Warszawie i powstaniu warszawskim.

KATYŃ… ocalić od zapomnienia

Ogólnopolska akcja posadzenia 21.473 dębów na 70–lecie Zbrodni Katyńskiej.

Nasza szkoła w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w Warszawie wzięła udział w tej akcji. dąb pamięciPrzed szkołą młodzież zasadziła Dąb Pamięci dla uhonorowania pamięci podpułkownika Stanisława Profica zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w roku 1940 przez NKWD. Młodzież szkolna zobowiązała się do opieki nad Dębem. W bibliotece szkolnej zorganizowano cykl spotkań z córką zamordowanego podpułkownika – Panią Marią Profic Czajkowską. Szkoła w Surażu nawiązała też współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska w Białymstoku.

Maria Filipowicz

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: