Dzień Ziemi

10 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi koordynowany przez panią Małgorzatę Dobkowską. O godzinie 10 wszyscy uczniowie spotkali się w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Marczuk, która powitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i uczniów oraz zachęciła wszystkich do dbania o NASZĄ PLANETĘ.

Następnie na scenie pojawili się członkowie Koła biologicznego, którzy czytając fragmenty z Księgi Rodzaju wprowadzili zebranych w tematykę Święta Ziemi. W dalszej części apelu uczniowie każdej klasy przedstawiali scenki, montaże słowno–muzyczne, piosenki bądź okrzyki propagujące postawy ekologiczne.

Po występach uczniów nadszedł czas na rozdanie nagród w konkursach, których celem było przede wszystkim promowanie zachowań proekologicznych w naszym społeczeństwie, a także uświadomienie nam jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Laureaci konkurów zorganizowanych pod hasłem: Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko.

laureaci quizu wiedzy przyrodniczo–ekologicznej

klasa I

• III miejsce – Miłosz Litwińczuk
  • II miejsce – Ewa Hryniewicka, Marcel Łupiński
  • I miejsce – Antonina Marczuk, Daria Roszkowska oraz Mateusz Klepacki

klasy II–III

• III miejsce – Aleksandra Średzińska kl. III
  • II miejsce – Julian Filipczuk kl. II
  • I miejsce – Władysław Samborski kl. II

klasy IV–V

• III miejsce – Maja Jarmoc kl. IV
  • II miejsce – Ksawery Małaszewski kl. IV, Szymon Rokicki kl. V
  • I miejsce – Amelia Lulko kl. V

klasy VII–VIII

• III miejsce – Natalia Łapińska kl. VIIIA
  • II miejsce – Dorota ZImnoch kl. VIIA
  • I miejsce – Adrian Klepacki kl. VIIB

laureaci konkursu plastycznego dla klas I–III

• wyróżnienia – Lena Jabłońska klasa II, Makar Podorozhnyj kl. II
  • III miejsce – Igor Radziszewski kl. I, Dominik Szejda kl. II
  • II miejsce – Mikołaj Przytulski kl. I, Nikola Kamińska kl. II, Aleksandra Średzińska kl. III
  • I miejsce – Antonina Marczuk kl. I, Nikola Kamińska kl. II, Angelika Wołoszczyk kl. III

laureaci konkursu technicznego Coś z niczego – praktyczne wykorzystanie odpadów

• wyróżnienie – Maja Roszkowska z kl. IV
  • III miejsce – Amelia Laskowska kl. V, Kacper Sadowski kl. VIIB
  • II miejsce – Ksawery Małaszewski kl. IV, Anastasia Makha kl. V
  • I miejsce – Marcelina Burawska kl. VIIA

laureaci konkursu fotograficznego

• wyróżnienia – Amelia Lulko kl. II, Jakub FIlipowicz kl. V, Wiktoria FIlipowicz kl. VIIIB, Szymon Borowski kl. VIIIB

klasy I–III

• III miejsce – Fabian Marciszewski kl. III
  • II miejsce – Damian Byculewicz kl. III
  • I miejsce – Antonina Marczuk kl. I, Bartłomiej FIlipczuk kl. II

klasy V–VIII

• III miejsce – Natalia Łapińska kl. VIIIA
  • II miejsce – Dominika FIlipczuk kl. VIIIB
  • I miejsce – Amelia Laskowska kl. V, Krystian Sosnowski kl. VIIIB

Po wręczeniu nagród uczniowie podziękowali sponsorom i złożyli, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, zobowiązanie: Będziemy dążyli do tego, aby Dzień Ziemi czczony był konkretną pracą dla niej.

Na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy wspólnym ognisku z pysznymi kiełbaskami.

Dorota Zimnoch – ucz. klasy VIIa