Witamy na stronie naszej szkoły

Dzień Ziemi

10 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi koordynowany przez panią Małgorzatę Dobkowską. O godzinie 10 wszyscy uczniowie spotkali się w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Dorota Marczuk, która powitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i uczniów oraz zachęciła wszystkich do dbania o NASZĄ PLANETĘ.

Następnie na scenie pojawili się członkowie Koła biologicznego, którzy czytając fragmenty z Księgi Rodzaju wprowadzili zebranych w tematykę Święta Ziemi. W dalszej części apelu uczniowie każdej klasy przedstawiali scenki, montaże słowno–muzyczne, piosenki bądź okrzyki propagujące postawy ekologiczne.

Po występach uczniów nadszedł czas na rozdanie nagród w konkursach, których celem było przede wszystkim promowanie zachowań proekologicznych w naszym społeczeństwie, a także uświadomienie nam jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Laureaci konkurów zorganizowanych pod hasłem: Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko.

laureaci quizu wiedzy przyrodniczo–ekologicznej

klasa I

  • III miejsce – Miłosz Litwińczuk
  • II miejsce – Ewa Hryniewicka, Marcel Łupiński
  • I miejsce – Antonina Marczuk, Daria Roszkowska oraz Mateusz Klepacki

klasy II–III

  • III miejsce – Aleksandra Średzińska kl. III
  • II miejsce – Julian Filipczuk kl. II
  • I miejsce – Władysław Samborski kl. II

klasy IV–V

  • III miejsce – Maja Jarmoc kl. IV
  • II miejsce – Ksawery Małaszewski kl. IV, Szymon Rokicki kl. V
  • I miejsce – Amelia Lulko kl. V

klasy VII–VIII

  • III miejsce – Natalia Łapińska kl. VIIIA
  • II miejsce – Dorota ZImnoch kl. VIIA
  • I miejsce – Adrian Klepacki kl. VIIB

laureaci konkursu plastycznego dla klas I–III

  • wyróżnienia – Lena Jabłońska klasa II, Makar Podorozhnyj kl. II
  • III miejsce – Igor Radziszewski kl. I, Dominik Szejda kl. II
  • II miejsce – Mikołaj Przytulski kl. I, Nikola Kamińska kl. II, Aleksandra Średzińska kl. III
  • I miejsce – Antonina Marczuk kl. I, Nikola Kamińska kl. II, Angelika Wołoszczyk kl. III

laureaci konkursu technicznego Coś z niczego – praktyczne wykorzystanie odpadów

  • wyróżnienie – Maja Roszkowska z kl. IV
  • III miejsce – Amelia Laskowska kl. V, Kacper Sadowski kl. VIIB
  • II miejsce – Ksawery Małaszewski kl. IV, Anastasia Makha kl. V
  • I miejsce – Marcelina Burawska kl. VIIA

laureaci konkursu fotograficznego

  • wyróżnienia – Amelia Lulko kl. II, Jakub FIlipowicz kl. V, Wiktoria FIlipowicz kl. VIIIB, Szymon Borowski kl. VIIIB

klasy I–III

  • III miejsce – Fabian Marciszewski kl. III
  • II miejsce – Damian Byculewicz kl. III
  • I miejsce – Antonina Marczuk kl. I, Bartłomiej FIlipczuk kl. II

klasy V–VIII

  • III miejsce – Natalia Łapińska kl. VIIIA
  • II miejsce – Dominika FIlipczuk kl. VIIIB
  • I miejsce – Amelia Laskowska kl. V, Krystian Sosnowski kl. VIIIB

Po wręczeniu nagród uczniowie podziękowali sponsorom i złożyli, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, zobowiązanie: Będziemy dążyli do tego, aby Dzień Ziemi czczony był konkretną pracą dla niej.

Na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się przy wspólnym ognisku z pysznymi kiełbaskami.

Dorota Zimnoch – ucz. klasy VIIa

Galeria zdjęć:
Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: