Witamy na stronie naszej szkoły

WARSZTATY BIAŁOSTOCKIEGO OŚRODKA KULTURY/CENTRUM LUDWIKA ZAMENHOFA

Dnia 2 grudnia 2021 roku w naszej klasie odbyły się dwa warsztaty prowadzone przez panią Magdalenę Urbańską.

Podczas pierwszych warsztatów uczniowie dowiedzieli się, kim był Ludwik Zamenhof. Czy mieszkańcy dziewiętnastowiecznego Białegostoku byli dla Ludwika inspiracją? W jaki sposób młody Zamenhof odczytał opowieść o wieży Babel? Zdobytą wiedzę wykorzystali, budując z klocków LEGO pomnik dedykowany Zamenhofowi i jego dziełu.

Drugie warsztaty „Otwarty Suraż” były odpowiedzią na pytania: Jak opisać świat pełen kolorów komuś, kto ich nie widzi? Ćwiczenia były punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, jak postrzegamy świat. Zajęcia służyły integracji, pozwoliły lepiej zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. W czasie warsztatów wykorzystano specjalne materiały dydaktyczne, m.in. tyflografiki, alfabet Braillea, przedmioty wykonane z materiałów o różnych fakturach.

Wychowawczyni klasy IV – Anna Łapińska

Galeria zdjęć:
Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa Warsztaty w Centrum Zamenhofa

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: