Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Raz w miesiącu klasa IV wyjeżdża do Domu Kultury w Łapach na film w ramach projektu: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Program projektu jest dostosowany do grupy wiekowej odbiorców, do wymogów podstawy programowej i standardów egzaminacyjnych, ale także dba o wychowawcze oddziaływanie. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu.

Wychowanie z filmem i wychowanie do filmu to kształtowanie wielu kompetencji młodych ludzi, od poznawczych i emocjonalnych po społeczne i interpersonalne. Celem projektu jest, aby dzieci wychodzące z kina, patrzyły na świat oczami ludzi wrażliwych, empatycznych i mądrych. Mam nadzieję, że bohaterowie wyświetlanych filmów staną się dla moich uczniów, jeśli nie wzorami do naśladowania, to chociaż przyczynkiem do refleksji o drugim człowieku i otaczającym świecie.

Wychowawczyni klasy IV – Anna Łapińska