Witamy na stronie naszej szkoły

Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

25 listopada uczniowie klasy III obchodzili dwie uroczystości: Dzień Misia i andrzejki. Mogliśmy przynieść ulubione pluszaki i przekąski. Na pierwszej lekcji wspólnie przygotowaliśmy plakat misia z łamigłówkami ortograficznymi. Później zaczęliśmy wróżby andrzejkowe. Wszystkie były bardzo interesujące. Ciekawe, czy komuś spełni się jakaś wróżba? Bardzo podobała nam się wróżba z przebijaniem serduszek z imionami chłopców i dziewczyn. Na ostatniej lekcji mieliśmy klasowe kino i oglądaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku.

To był bardzo ciekawy dzień. Z niecierpliwością czekamy na mikołajki.

Aleksandra Średzińska klasa III

Galeria zdjęć:
Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

Andrzejki klasowe oraz Dzień Pluszowego Misia uczniowie klasy II świętowali 25 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim wyjątkowym przyjacielem – Misiem. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i poznali historię święta. Pluszaki uczestniczyły w zabawach ruchowych dzieci oraz „obserwowały” wróżby andrzejkowe. Uczniowie losowali imiona chłopców, dziewczynek – przyszłych mężów i żon. Dowiedzieli się również, kto pierwszy z klasy ożeni się i jakie zawody wybiorą sobie w przyszłości. Wróżby dostarczyły wszystkim dużo emocji i radości. Później były tańce i zabawy przy muzyce. Najbardziej podobał się wszystkim taniec z balonem, który uczniowie powtarzali wielokrotnie. Na zakończenie dnia dzieci odpoczywały i relaksowały się oglądając bajkę „Masza i Niedźwiedź” oraz jadły popcorn i różne smakołyki. Dzień był pełen wrażeń, wszyscy świetnie się bawili.

Grażyna Miłowicka

Galeria zdjęć:
Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

Klasa l połączyła obchody Dnia Misia z Zabawą Andrzejkową. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ukochane misie, klasę również udekorowano samodzielnie wykonanymi misiami z papieru. Były również śmieszne wróżby; z butów wróżono kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, różne przedmioty wylosowane z worka miały przepowiadać kim będę, było rysowanie swoich marzeń, naśladowanie figur woskowych oraz zabawy ze śpiewem i z niespodzianką. Dzień upłynął nam miło i przyjemnie.

Galeria zdjęć:
Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: