Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

25 listopada uczniowie klasy III obchodzili dwie uroczystości: Dzień Misia i andrzejki. Mogliśmy przynieść ulubione pluszaki i przekąski. Na pierwszej lekcji wspólnie przygotowaliśmy plakat misia z łamigłówkami ortograficznymi. Później zaczęliśmy wróżby andrzejkowe. Wszystkie były bardzo interesujące. Ciekawe, czy komuś spełni się jakaś wróżba? Bardzo podobała nam się wróżba z przebijaniem serduszek z imionami chłopców i dziewczyn. Na ostatniej lekcji mieliśmy klasowe kino i oglądaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku.

To był bardzo ciekawy dzień. Z niecierpliwością czekamy na mikołajki.

Aleksandra Średzińska klasa III

Andrzejki klasowe oraz Dzień Pluszowego Misia uczniowie klasy II świętowali 25 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim wyjątkowym przyjacielem – Misiem. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i poznali historię święta. Pluszaki uczestniczyły w zabawach ruchowych dzieci oraz „obserwowały” wróżby andrzejkowe. Uczniowie losowali imiona chłopców, dziewczynek – przyszłych mężów i żon. Dowiedzieli się również, kto pierwszy z klasy ożeni się i jakie zawody wybiorą sobie w przyszłości. Wróżby dostarczyły wszystkim dużo emocji i radości. Później były tańce i zabawy przy muzyce. Najbardziej podobał się wszystkim taniec z balonem, który uczniowie powtarzali wielokrotnie. Na zakończenie dnia dzieci odpoczywały i relaksowały się oglądając bajkę „Masza i Niedźwiedź” oraz jadły popcorn i różne smakołyki. Dzień był pełen wrażeń, wszyscy świetnie się bawili.

Grażyna Miłowicka

Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III Dzień Pluszowego Misia i andrzejki w klasach I–III

Klasa l połączyła obchody Dnia Misia z Zabawą Andrzejkową. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ukochane misie, klasę również udekorowano samodzielnie wykonanymi misiami z papieru. Były również śmieszne wróżby; z butów wróżono kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, różne przedmioty wylosowane z worka miały przepowiadać kim będę, było rysowanie swoich marzeń, naśladowanie figur woskowych oraz zabawy ze śpiewem i z niespodzianką. Dzień upłynął nam miło i przyjemnie.