Witamy na stronie naszej szkoły

Wycieczka do Warszawy

5 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy. Pierwszym celem podróży był Pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zaczęliśmy od bardzo ciekawej lekcji historii. Następnie zwiedziliśmy komnatę główną, a potem komnaty króla i królowej. Później jeszcze kilka innych pokoi. W każdym z nich było bardzo dużo pięknych obrazów i kosztowności. Rozwiązywaliśmy różne zagadki i zadania dotyczące czasów, kiedy rządził król Jan III Sobieski.

Na koniec mogliśmy kupić pamiątki np. długopis, torbę, czy książkę.

Drugim celem podróży było Centrum Nauki Kopernik. Na początku zjedliśmy obiad – zupę pomidorową, schabowego i ziemniaki z surówką. Potem zaczęliśmy zabawę. Zobaczyliśmy samochód przyszłości i wiele innych ciekawych wystaw. Mogliśmy wszystkiego dotknąć i zobaczyć, jak działają różne rzeczy. Na koniec poszliśmy do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film. Było całkiem ciemno, a pokaz wszystkim bardzo się podobał.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonalda.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili zadowoleni.

Aleksandra Średzińska kl. III

W dniu 05.11.2021r. uczniowie kl. II, III, IV i V pojechali na wycieczkę do Warszawy. W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie odbyliśmy lekcję historyczną. Spacerując po królewskich komnatach zobaczyliśmy dzieła sztuki upamiętniające zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego. Dowiedzieliśmy się, jakiego rodzaju bronią posługiwał się król oraz jaką nosił zbroję. Poznaliśmy nazwy miejsc, w których król stoczył zwycięskie bitwy. Dowiedzieliśmy się również, jakimi cechami charakteru musiał odznaczać się doskonały wódz. Wiemy już, co król pisał w listach do królowej Marysieńki z wypraw wojennych i jak nazywał się jego ulubiony rumak. Poznaliśmy tajemnicę – o czym musiał pamiętać artysta, uwieczniając wizerunek zwycięskiego wodza. Po wizycie w muzeum pojechaliśmy na obiad.

Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy ponad 450 eksponatów, w których zastosowano zaawansowane technologie i multimedia oraz proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat.

Ostatnim punktem programu było Planetarium, tam podziwialiśmy gwiazdy i planety uczestnicząc w spektaklu „Ziemia, Księżyc, Słońce”.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy McDonalds, gdzie zjedliśmy kolację.

Wyjazd był okazją do nauki, zabawy, integracji oraz miłym oderwaniem się od codzienności.

Amelia Laskowska kl.V

Galeria zdjęć:
Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: