Podsumowanie akcji „Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki”

„Bo pomagać to wielka rzecz...”

Uczniowie naszej szkoły od 15 września do 18 października już po raz kolejny zbierali żołędzie w ramach akcji edukacyjnej „Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki”. Organizatorem było Nadleśnictwo Dojlidy we współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku, Kołem Łowieckim „Przepiórka” w Księżynie oraz Kołem Łowieckim „Jarząbek” z siedzibą w Białymstoku.

Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

W akcji wzięło udział 21 uczniów, zebraliśmy 176,50 kg żołędzi, które zostaną przeznaczone na dokarmianie zwierzyny leśnej zimą, skorzystają dziki, sarny i daniele, a nawet sójki.

Tak jak w ubiegłych latach szkolnych, tak i teraz, organizatorzy konkursu zapewnili uczestnikom wspaniałe nagrody rzeczowe, bilety do kina oraz talony do sklepu Decathlon. Zostały one rozdane podczas podsumowania akcji 16.11.2021 r. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas p. Iwona Jóźwicka – starszy referent ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Dojlidy, p. Grzegorz Żurek – Leśniczy Leśnictwa Suraż, p. Piotr Bozik – Łowczy Koła Łowieckiego „Przepiórka” w Księżynie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Magda Chodorowska – 55, kg
  2. Szymon Rokicki – 24,40 kg
  3. Malwina Siegień – 18 kg

Serdecznie dziękujemy uczniom, a szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zaangażowali się w akcję i w praktyce uczyli swoje dzieci poszanowania przyrody oraz czynnego uczestnictwa w życiu szkoły.

koordynatorka akcji: Małgorzata Dobkowska