Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Jedyna rzecz na świecie, której można być pewnym na tym świecie

to tabliczka mnożenia.”

Lucy Maud Montgomery

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W naszej szkole w akcji wzięli uczniowie klasy IV i VIII a.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania–uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Anna Łapińska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia