Witamy na stronie naszej szkoły

#Szkoła Pamięta

Akcja #Szkoła Pamięta w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji pod hasłem #Szkoła Pamięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

W ramach akcji zostały przeprowadzone następujące działania:

  1. Uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawcą uporządkowali teren wokół Grobu Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Surażu.
  2. Nasi najmłodsi – uczniowie klas I–III wraz z wychowawczyniami zanieśli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzu, aby upamiętnić lokalnych bohaterów, m.in. kapitana Antoniego Jabłońskiego.
  3. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem zorganizowało zbiórkę zniczy.
  4. 29 października 2021 r. uczniowie klas V i VIII b wraz z wychowawczyniami odwiedzili groby i miejsca pamięci związane z naszym regionem. Uczcili pamięć bohaterów naszej wolności oraz dawnych nauczycieli szkoły poprzez symboliczne zapalenie zniczy i wspólną modlitwę. Złożyli też hołd majorowi Stanisławowi Proficowi, który zginął zamordowany przez NKWD w Charkowie oraz patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II.

Beata Ołtarzewska

Galeria zdjęć:
#Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta #Szkoła Pamięta

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: