Dzień Kropki

15 września 2021 roku uczniowie oraz wychowawczynie klasy III i IV naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi. Wszystko zaczęło się od pewnej książeczki. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości.

Motyw kropki był obecny w naszej szkole w różnych działaniach. Poznaliśmy historię Vashti, na podstawie, której rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, talentach oraz pomysłowości. Powstało wiele prac plastycznych inspirowanych kropką. Kropki obecne były wszędzie. Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, twórczy i nieszablonowy.

Anna Łapińska