Ślubowanie pierwszaków

„Idą pierwszaki dawne maluchy

Jeden w drugiego to same zuchy...”

Tak niedawno rozpoczął się rok szkolny 2021/2022. Przejęci tym, co nieznane, oczekiwaliśmy pierwszych lekcji z nowymi książkami, zeszytami i przyborami.

22 października 2021 r., w Dniu Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II, uczniowie klasy 1 złożyli uroczyste ślubowanie.

Jest to jedna z piękniejszych uroczystości, podczas której najmłodsi zostają przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu.

Pani dyrektor Dorota Marczuk powitała zebranych: burmistrza – pana Henryka Łapińskiego, sekretarz – panią Joannę Łapińską, księdza proboszcza Jerzego Kolniera, wicedyrektor – panią Marię Łupińską–Łapińską oraz rodziców i uczniów klasy 1.

Radosne, ale przejęte dzieci recytowały wiersze, pięknie śpiewały piosenki oraz fantastycznie wykonały układ choreograficzny, czym wprawiły w zachwyt wszystkich widzów, a szczególnie swoich bliskich.

Podniosłym momentem było ślubowanie uczniowskie, a także przyrzeczenie złożone przez ich rodziców.

Uroczystość dopełniło pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor Dorotę Marczuk.

Podsumowaniem dzisiejszego wydarzenia było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków ufundowanych przez burmistrza – pana Henryka Łapińskiego oraz figurek aniołków od ks. proboszcza Jerzego Kolniera.

Na pamiątkę wydarzenia Rodzice ufundowali sadzonkę świerka, którą wspólnie z dziećmi zasadzili, umieszczając także pamiątkową tabliczkę z napisem „Klasa 1 2021/2022”. Zapoczątkowaliśmy tym samym tradycję tworzenia „klasowej alei drzew” na terenie placu szkolnego.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i wkład pracy włożony w zorganizowanie uroczystości oraz wspaniałą atmosferę.

Wych. klasy 1 Ewa Falkowska