Witamy na stronie naszej szkoły

Święto szkoły

19 października 2023 r. obchodziliśmy szczególny dzień czyli Święto Szkoły, podczas którego oddaliśmy cześć naszemu Patronowi – Świętemu Janowi Pawłowi II. Tegoroczne obchody zainaugurowała uroczysta Msza Święta na hali sportowej. Zebranych na uroczystości przywitała p. Dyrektor Dorota Marczuk. Następnie w obecności zaproszonych gości: Burmistrza Suraża p. Henryka Łapińskiego, Proboszcza Parafii ks. Rafała Koptasa, księży Jerzego Bezubika i Jana Kojło, p. Skarbnik – Joanny Łapińskiej, p. Marianny Rogalskiej – Honorowego Obywatela Miasta Suraża oraz Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Emilii Marciszewskiej, miała miejsce uroczystość ślubowania klasy pierwszej.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli zaprezentować niektóre ze swoich licznych umiejętności, takie jak śpiewanie piosenek, recytacja wierszy, wiedza na temat naszej ojczyzny i zasad poprawnego zachowania się w szkole oraz sprawność fizyczna, a wszystko pod czujnym okiem prowadzących – Kacpra Pańkowskiego i Rafała Niewińskiego. Po ostatniej próbie czyli wypiciu z uśmiechem soku z cytryny, p. Dyrektor odczytała rotę ślubowania, a pierwszoklasiści uroczyście ślubowali na sztandar miłość Ojczyzny i dbanie o dobre imię szkoły. Następnie przyszła kolej na Rodziców pierwszaków, którzy także ślubowali słuchać, doceniać i wspierać swoje dzieci.

Pani Dyrektor uroczyście pasowała pierwszaków na uczniów. Otrzymali oni także dyplomy, legitymacje oraz prezenty od Pana Burmistrza i figurki aniołków od ks. Rafała. Przedstawiciele klasy drugiej przygotowali niespodziankę w postaci krótkiego występu i drobnych upominków dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Po krótkiej przerwie, członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką p. Karoliny Olszańskiej i p. Małgorzaty Dobkowskiej, zaprezentowali część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z tej okazji złożył p. Burmistrz Henryk Łapiński.

Kolejna część uroczystości była poświęcona naszemu Patronowi. Uczniowie odbyli „wędrówkę śladami Św. Jana Pawła II”. Pierwszoklasiści wraz z Rodzicami, swoją wychowawczynią p. Magdaleną Barszczewską i nauczycielem współorganizującym p. Moniką Płońską posadzili przed szkołą drzewo upamiętniające ten wyjątkowy dzień, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

`

mgr Magdalena Barszczewska

Galeria zdjęć:
Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły Święto szkoły

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@suraz.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: