Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w gospodarstwie rolnym

1 października 2021 r. uczniowie klas I–VIII brali udział w spotkaniu „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w gospodarstwie rolnym” prowadzonym przez panią inspektor ds. BHP Magdalenę Kakareko, pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku.

Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych.

Podsumowując i utrwalając wiedzę, pani inspektor zadawała dzieciom mnóstwo pytań.

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Małgorzata Dobkowska