Odwiedziny biskupa

Dnia 18 września 2023 r. odbyła się w naszej szkole wizytacja kanoniczna. To wyjątkowe spotkanie potocznie możemy nazwać odwiedzinami biskupa.

Mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach ks. bpa dra hab. Henryka Ciereszko. Pierwsze wizytacje odbywały się za pośrednictwem Apostołów, którzy odwiedzali gminy (wspólnoty) chrześcijańskie). Za każdym razem wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno–gospodarczego. Ksiądz biskup sprawdzał stan i potrzeby kościoła parafialnego, kaplic, sal katechetycznych.

Goszcząc w naszej szkole biskup Henryk miał okazję poznać dyrekcję, dzieci, młodzież i nauczycieli. Społeczność szkolna przygotowała piękne przywitanie, akademię i spotkanie. Wzruszenie towarzyszyło każdemu z nas. Biskup skierował do nas słowa uznania, pouczenia i zaprosił do pięknego życia na wzór patrona szkoły Św. Jana Pawła II.

email: zsipowsuraz@suraz.pl